Agenci Tarczy/Agents of Shield (2013-) - serial

sobota, 15 października 2016

Jeżeli chodzi o superbohaterów, to - jak każdy dzieciak - byłem niegdyś fanem wszelakiego rodzaju animowanych, komiksowych adaptacji. Jakiś czas później zainteresowałem się X-Men'ami, ale na tym koniec. Dzięki "Agentom Tarczy" doszedłem do wniosku, że bohaterów marvel'owskich komiksów warto byłoby poznać nieco bliżej (pozdrawiam Oxona).

Pamiętam, że jeszcze parę lat wstecz, seriale często składały się z niepowiązanych ze sobą fabularnie odcinków. Początkowo obawiałem się, że "Agents of Shield" to jeden z takich seriali - jakieś poboczne misyjki, jakieś niekanoniczne pierdoły. Okazało się, że był to swego rodzaju wstęp i fabuła serialu ma się całkiem dobrze. Po obejrzeniu kilku odcinków można poczuć klimat alternatywnego świata nieludzi.

Gra aktorska na wysokim poziomie. Występują tu nawet aktorzy znani z Avengers'ów, wcielający się na przykład w rolę agenta Coulsona i dyrektora Fury'ego. Akcja serialu dzieje się mniej więcej równolegle, jeżeli chcielibyśmy ją zestawić z kinowymi produkcjami, a całość umilają nam świetne efekty specjalne.

Część zapewne doczepi się, że niby poziom serialu spada - tak to zwykle bywa, kiedy nie chodzi o "Grę o Tron" - ale zapewniam Was, że serial pozostaje równie ciekawy, co na początku. Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków - "Agenci Tarczy" to z pewnością jedna z ciekawszych pozycji, jeżeli chodzi o superbohaterów i super moce.

Ewidentne 9/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz