Ostatnie:

Co to jest Bitcoin i dlaczego będzie wart milion dolarów?


Bitcoin jest kryptowalutą, która powstała w 2009 roku za sprawą anonimowego twórcy. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu Bitcoiny mogą być w krótkim czasie przesyłane na adres dowolnego użytkownika - niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Mniejszą jednostką Bitcoina są satoshi - są one równe milionowej części BTC.

Co to jest Bitcoin i dlaczego jego cena wzrośnie do miliona dolarów?


Co to jest Bitcoin i dlaczego będzie wart milion dolarów?

Niewątpliwą zaletą Bitcoina jest to, że nie podlega on instytucjom finansowym - na jego czele nie stoi żaden zarząd, dlatego też kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Podstawową różnicą pomiędzy nim, a tradycyjnymi walutami jest fakt, że ilość Bitcoinów jest ograniczona i z góry ustalona. Dokładnie wiemy, jaka będzie końcowa liczba Bitcoinów znajdujących się w obiegu - z tego względu jego wartość ciągle rośnie.

Bitcoin ustępuje technologicznie niektórym altcoinom (mniejszym projektom) - głównym powodem, za sprawą którego jesteśmy świadkami dominacji BTC jest czas, w którym powstał. Skutkuje to ciągłą dominacją na rynku kryptowalutowym i nieporównywalnie większą popularnością. W dużej mierze od ceny Bitcoina zależą notowania alternatywnych kryptowalut. 

Sytuacja może ulec zmianie - nie zaprzeczam - aczkolwiek nie stanie się to w najbliższej przyszłości. Bitcoin przez bardzo długi czas będzie królem. Coraz większe zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych tylko mnie w tym utwierdza - przewaga technologiczna to nie wszystko. Duzi inwestorzy chcą inwestować w "króla", a nie w pomniejsze projekty.

Biorąc pod uwagę ograniczoną ilość BTC i małą, aczkolwiek rosnącą popularność rynku kryptowalut, wnioskuję że Bitcoin w przyszłości będzie wart milion dolarów. Rynek kryptowalut wciąż jest bardzo mały w skali światowej - możemy to wywnioskować z jego kapitalizacji. 

Twórca Bitcoina prawdopodobnie przewidział taki obrót sprawy - z tego względu BTC dzieli się aż na miliard mniejszych jednostek. 1 satoshi = 0,01$? To całkiem prawdopodobne.
Podziel się w Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.