Ostatnie:

Dlaczego ceny kryptowalut spadają?! To już koniec Bitcoina!


Skoro tu jesteś, to zapewne zastanawiasz się, dlaczego ceny kryptowalut spadają - odpowiedź jest bardzo prosta. Jeżeli interesujesz się technologią i siedzisz w temacie od lat, to cała ta sytuacja wydaje się prosta w interpretacji. 

Wielokrotnie zdarzało się, że cena Bitcoina nagle drastycznie spadała. Pamiętacie wypowiedź o tym, że Bitcoin jest bańką, która za chwilę pęknie? Takich negatywnych newsów było w przeszłości bardzo dużo. Co je łączy?

To, że te negatywne wypowiedzi padają zawsze z ust osób znanych i wpływowych - takich z dużymi zasięgami. Info błyskawicznie rozchodzi się po mediach społecznościowych i portalach tematycznych, dla których takie słowa są niewątpliwie gorącym newsem.

Co ciekawe - w przypadku, kiedy znana osoba wypowiada się w sposób negatywny na temat kryptowalut, chwilę później okazuje się, że dziwnym trafem ta sama osoba nagle inwestuje absurdalne sumy w technologię, która jest przecież zła i bezwartościowa. Przy każdym dużym spadku takie sytuacje miały miejsce.

Dlaczego cena Bitcoina spada?! To już koniec kryptowalut!

A co, jeśli powiem Ci, że tym razem takich osób jest więcej? Że taką manipulacyjną strategię stosuje aktualnie kilka wielkich super-korporacji? Wyobrażacie sobie zasięg działań inicjowanych przez firmy, które mają swoich zwolenników i są rozpoznawalne na całym świecie? Przy stosunkowo małych pieniądzach - chodzi mi o cały rynek kryptowalut - takie działania niosą olbrzymie konsekwencje. Małym rynkiem można manipulować bez problemu, jeśli ma się ku temu środki lub rozpoznawalność.

Dodam jeszcze, że największe światowe firmy "przegapiły" moment, kiedy Bitcoin był zupełnie bezwartościowy. Nie doceniły one w porę technologii Blockchain - uznały, że to scam - dlatego wzbogacili się ludzie obeznani w temacie lub indywidualni inwestorzy. Wielkie koncerny uznały to za dziecinadę i szansę zarobku dostrzegły dopiero, kiedy Bitcoin przekroczył wartość 10000$. Jak zatem naprawić tę sytuację? To bardzo proste. Wystarczy napisać, że Bitcoin to gówno, poczekać aż ludzie pouciekają i zainwestować setki milionów dolarów. 

Piszę, co widzę - to nie jest tak, że kryptowaluty się kończą. Jesteście świadkami jednej z największych manipulacji finansowych na świecie - takiej, która nie niesie ze sobą konsekwencji prawnych. Sam jestem inwestorem i wiem, że takie działanie ma miejsce - jest to ewidentnie widoczne. 

Nie jest to porada inwestycyjna, ale moja prywatna opinia na ten temat, więc nie sugeruj się moim zdaniem. Po prostu pamiętaj, że są ludzie, którzy nie chcą, byś się wzbogacił - Ci ludzie zrobią wszystko, by pieniądze trafiały do "elity", nie do Kowalskiego. Ja inwestowałem pieniądze, które mogę stracić, dlatego nie dam się zmanipulować.

Jeżeli czytasz ten post, to bardzo bym prosił o udostępnienia - być może zostanie on niedługo zablokowany, więc fajnie, gdyby info na ten temat się rozeszło.
Podziel się w Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze:

  1. Bardzo przypomina mi to teorie spiskowe z YouTube

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.