Ostatnie:

Facebook i Mark Zuckerberg pracują nad projektem opartym o technologię Blockchain!

Facebook planuje w najbliższej przyszłości wykorzystać technologię Blockchain! Firma Marka Zuckerberga parę lat temu przejęła komunikator WhatsApp - aplikacja współpracuje z każdą możliwą platformą i zyskuje coraz większe uznanie użytkowników na całym świecie. Komunikator ma w niedalekiej przyszłości wykorzystywać technologię Blockchain. Whatsapp najprawdopodobniej stanie się wkrótce również narzędziem umożliwiającym przelewanie pieniędzy.

Facebook i Mark Zuckerberg pracują nad projektem opartym o technologię Blockchain!


Mark Zuckerberg i Facebook pracują nad projektem opartym o technologię Blockchain! Nowe funkcje komunikatora WhatsApp

Pojawiło się kilka możliwych scenariuszy i spekulacji na ten temat. Niektórzy twierdzą, że zespół pracuje nad wirtualnym portfelem, który ułatwiłby użytkownikom zawieranie transakcji z partnerami Facebooka - zredukowałoby to znacznie koszty - moglibyśmy pominąć opłaty związane z posługiwaniem się kartami płatniczymi. Prace nad projektem nie są czystą spekulacją - potwierdził to rzecznik Facebooka.

Jedni twierdzą, że Facebook wykorzysta zupełnie nową kryptowalutę - mówi się przede wszystkim o "stablecoinie" łączącym zalety Bitcoina i stabilność dolara - inni uważają, że zespół Facebooka rozważa zupełnie nowy fork BTC, dostosowany do swoich potrzeb.

Nowa wersja aplikacji ma być początkowo testowana głównie w Indiach - przeważająca część użytkowników WhatsAppa pochodzi głównie z tamtych rejonów.

Co sądzicie o tym projekcie? Biorąc pod uwagę możliwości Marka Zuckerberga i współpracę z byłym szefem PayPala, pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Byłby to świetny przykład praktycznego wykorzystania technologii Blockchain i na pewno wpłynęłoby to pozytywnie na jej popularyzację na całym świecie. 
Podziel się w Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.