-->

Kryptowaluta Binance Coin (BNB) - co to jest? Opis i recenzja kryptowaluty

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak kupić Bitcoin, to prawdopodobnie trafiliście na nasz poradnik... lub bezpośrednio na giełdę Binance. Jak wiadomo, jest to jedna z największych i najbardziej renomowanych giełd kryptowalut na świecie i - jak wiele innych giełd - ona także posiada swój giełdowy token. Mowa oczywiście o Binance Coin (BNB).

Kryptowaluta Binance Coin (BNB) - co to jest? Opis i recenzja kryptowaluty

Kryptowaluta Binance Coin (BNB) - co to jest? Opis i recenzja kryptowaluty

Binance Coin (BNB) to jeden z najważniejszych produktów Binance - kryptowaluta powstała stosunkowo niedawno, bo zaledwie w 2017 roku, jednakże niemal natychmiast stała się ona jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktywów cyfrowych na rynku blockchain. Jeżeli mielibyśmy oceniać projekty pod kątem dynamicznego rozwoju i zdobywania popularności, to Binance Coin (BNB) plasowałaby się na pierwszym miejscu.

Przejdźmy do konkretów. Binance Coin (BNB) stworzono po to, by znacząco ograniczyć giełdowe prowizje. Posiadacz Binance Coin (BNB) jest zwalniany z części opłat na Binance, a do tego ma możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju airdropach i programach związanych z działalnością giełdy. Aktualnie możliwości wykorzystania Binance Coin (BNB) są znacznie większe niż na początku - to aktualnie jedna z najpopularniejszych kryptowalut, a jej tegoroczne wzrosty nie powinny już nikogo dziwić. Mowa o projekcie, który w 2021 roku osiągnął chyba największy sukces, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Dziś za pomocą Binance Coin (BNB) można dokonywać płatności za hotele, rezerwować loty czy kupować w sklepach internetowych. Maksymalna podaż tokenów giełdy Binance wynosi 200 milionów, z czego wydobyto już ponad połowę.


Za sprawą CoinBurn spółka regularnie skupuje BNB za 20% swoich zysków - te tokeny są następnie spalane, co bezpośrednio przyczynia się do wzrostu cen i wysokiej płynności Binance Coin (BNB). Docelowo z rynku ma zniknąć 50% kryptowaluty.

W ramach ciekawostki dodamy, że w chwili debiutu, Binance Coin (BNB) kosztowała średnio 0,10$ za sztukę - dzisiaj BNB przekracza 500$ za token! Renoma giełdy z pewnością przyczyniła się pośrednio do sukcesu Binance Coin (BNB) - dziś to BNB ma ogromny wpływ na popularność Binance. Jest to bez wątpienia projekt, na który warto zwrócić uwagę ze względu na solidne zaplecze, które przyczynia się do zwiększonej stabilności rynkowej Binance Coin (BNB).

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Youtube Channel Image
KryptoLab Subskrybuj nasz kanał!
Subskrybuj