-->

Kryptowaluta Polygon (MATIC) - co to jest? Opis, recenzja i prognozy

Polygon (MATIC) to kryptowaluta, którą recenzujemy zdecydowanie za późno - zdajemy sobie sprawę, że to aktualnie jeden z najpopularniejszych projektów kryptowalutowych, jednak najzwyczajniej w świecie byliśmy przekonani, że Polygon (MATIC) już opisywaliśmy.

Kryptowaluta Polygon (MATIC) - co to jest? Opis, recenzja i prognozy


Kryptowaluta Polygon (MATIC) - co to jest? Opis, recenzja i prognozy
Przejdźmy do rzeczy. Czym jest Polygon (MATIC)? Co to za kryptowaluta? Już mówimy! Wcześniej projekt znany był pod nazwą Matic Network i jego głównym założeniem było wdrożenie rozwiązań skalujących, czyli optymalizacji szybkości, zmniejszenia opłat i uproszczenia transakcji w obrębie sieci blockchain.

Polygon (MATIC) skupia się na Ethereum - jest to sieć, na której pracuje najwięcej zdecentralizowanych aplikacji, od gier, po narzędzia finansowe, jednakże Ethereum boryka się z problemami związanymi z dużym obciążeniem sieci. Ogromna aktywność, jeżeli chodzi o blockchain Ethereum sprawiła, że ruch stał się zatkany, a koszty transmisji są wręcz absurdalne. 

Polygon działa jako dodatkowa warstwa dla Ethereum - o podobnych projektach pisaliśmy już w minionym tygodniu - mająca na celu zmianę domyślnej (oryginalnej) warstwy tak, by zwiększyć wydajność, użyteczność, rozmiar i bezpieczeństwo sieci. To rozwiązanie bardzo użyteczne dla programistów, którzy dotychczas musieli męczyć się pracując na zapchanym blockchainie Ethereum - choć Polygon (MATIC) nie jest jedynym projektem, który optymalizuje jego pracę, to jednak cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż konkurencja.

Polygon (MATIC) postanowił zachować swoją natywną kryptowalutę i mimo rebrandingu, wciąż pozostaje nią MATIC - cyfrowa moneta powiązana z działaniem sieci. Jest ona zarówno jednostką płatniczą, jak i rozliczeniową (dla użytkowników wchodzących w interakcję z blockchainem Polygon).

Projekt powstał... w Indiach. Jego premiera miała miejsce w 2017 roku - był to pomysł programistów Ethereum. Sieć została uruchomiona dopiero w 2020 roku, a rebranding miał miejsce w roku 2021.

Aktualnie Polygon (MATIC) jest już bardzo zaawansowaną, wielopoziomową platformą skalującą Ethereum dzięki dużej ilości parachainów (łańcuchów bocznych) udrażniających platformę główną w możliwie najbardziej opłacalny i efektywny sposób. Parachainami nazywamy łańcuchy powiązane z głównym - skutecznie obsługujące wiele protokołów DeFi w obrębie sieci Ethereum.

Rdzeniem Polygon (MATIC) jest zestaw programistyczny (SDK) Polygon, wykorzystywany do tworzenia Dapps kompatybilnych z Ethereum jako parachainów i łączenia ich z blockchainem głównym. Buduje się je przy pomocy funkcji Plasma Chains, zk-Rollups i optymistycznych pakietów zbiorczych.

Polygon (MATIC) działa w trybie Proof-of-Stake, co znaczy, że posiadacze tokenów MATIC mają możliwość zarabiania odsetek, weryfikacji transakcji i głosowania.

Jest to projekt solidny, a do tego wystarczająco użyteczny i popularny, byśmy mogli określać go mianem jednego z najlepszych przedsięwzięć blockchainowych ostatnich lat. Tak naprawdę nie ma co się rozwodzić nad końcową oceną - mamy do czynienia z jedną z topowych platform optymalizujących i skalujących sieć Ethereum.

!POLYGON (MATIC KUPISZ TUTAJ)!

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Youtube Channel Image
KryptoLab Subskrybuj nasz kanał!
Subskrybuj