-->

Czym jest handel Grid na Binance Futures?

Czym jest handel Grid na Binance Futures?

Czym jest handel Grid na Binance Futures?

Ile godzin tygodniowo spędzasz na tradingu kryptowalut na swojej ulubionej giełdzie? Bywa, że handlowcy poświęcają tradingowi każdą wolną chwilę, ponieważ zmienność i niestabilność rynku aktywów cyfrowych nie pozwala na moment nieuwagi - często taki błąd może nas wiele kosztować. W dzisiejszym artykule poruszę kwestię automatyzacji handlu w taki sposób, byście mogli spać spokojnie i czerpać zyski nawet z minimalnych wahań cenowych - zupełnie za darmo i bez zbędnego oprogramowania! Handel Grid to bot handlowy automatyzujący proces kupna i sprzedaży kontraktów futures w ustalonych odstępach czasowych i przedziale cenowym.

>> WYPRÓBUJ HANDEL GRID NA BINANCE FUTURES <<

Handel nigdy nie był tak prosty - dzięki Binance Futures masz możliwość korzystania z tej funkcji za darmo, a konfiguracja handlu Grid jest tak prosta, jak to wynika z artykułu. Czym jest handel Grid, jak działa i jakie korzyści ze sobą niesie? Zachęcam do lektury!

1. Co to jest handel Grid, jak działa i jakie korzyści oferuje?

Handel Grid to narzędzie, dzięki któremu trader może w pełni zautomatyzować proces kupowania i sprzedawania kontraktów terminowych z uwzględnieniem zakresu cen i ustalonych odstępów czasowych - jest to strategiczne narzędzie, które sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy rynek jest zdestabilizowany. Pozwala ono na zarabianie i czerpanie zysku nawet z najmniejszych wahań cenowych, co ma szczególne znaczenie w przypadku skrajnie nieprzewidywalnego rynku kryptowalutowego.


Automatyzacja parametrów pozwala na obranie strategii handlu Grid za pomocą kilku kliknięć - jest to niezwykle wygodne i przyjazne użytkownikowi narzędzie, które umożliwia czerpanie zysku ze zmienności rynkowej aktywów cyfrowych.

W dużym uproszczeniu - Binance Futures wprowadziła nową funkcję handlu Grid po to, by w pełni wykorzystać tę zmienność i nieprzewidywalność. Dzięki tej funkcji możemy wstępnie ustawić parametry tak, by cieszyć się nawet najmniejszymi wahaniami notowań. Handel Grid określany jest mianem strategicznego instrumentu handlowego przygotowanego z myślą o niestabilnych rynkach np. takich jak rynek kryptowalut.

Za pomocą handlu Grid możesz w prosty sposób realizować zlecenia z limitem w obrębie ustalonego przedziału cenowego i wybranych przez siebie odstępów czasowych - w ten sposób możesz tworzyć siatkę handlową, która pozwoli Ci osiągać duże zyski nawet w przypadku drobnych wahań.

Do wyboru mamy dwa tryby - arytmetyczny i geometryczny. Jeżeli czujesz się zmieszany, to już wyjaśniamy, jak to wygląda w praktyce. Gdy notowania danego aktywa spadają, zlecenia kupna są automatycznie realizowane - zlecenie sprzedaży po wyższej cenie pojawia się natychmiast po finalizacji transakcji. Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją odwrotną i notowania danej kryptowaluty rosną, to tworzone jest zlecenie kupna po niższej cenie zaraz po tym, jak zlecenie sprzedaży zostanie zrealizowane - proces ten przebiega w sposób cykliczny.

Co to jest handel Grid, jak działa i jakie korzyści oferuje?

Podsumowując, główną korzyścią z wykorzystania handlu Grid jest niemalże gwarancja kupna danej kryptowaluty taniej, by następnie sprzedać drożej, co świetnie sprawdza się w przypadku niestabilnych warunków rynkowych - w moim mniemaniu jest to niezwykle praktyczne narzędzie. Tradując, bardzo często zastanawiałem się nad podobnym rozwiązaniem i często brakowało mi funkcji, dzięki której nie musiałbym już dłużej śledzić wahań rynku na bieżąco i robić to wszystko w sposób ręczny.

Handel Grid umożliwia systematyczny handel bez konieczności prognozowania kierunku, w jakim podąża rynek - jako trader nie musisz śledzić ruchów rynkowych na bieżąco; ustalasz swoją strategię handlową, a automatyzacja wykonuje całą pracę za Ciebie. Wybranie rozsądnego zakresu cen w określonym przedziale czasowym to klucz do opłacalności handlu. Należy być selektywnym - na tyle, by nie znaleźć się po złej stronie trendu rynkowego. Jeśli np. jesteś przekonany, że notowania Bitcoina będą oscylować między 30000 i 40000 dolarów w ciągu najbliższych godzin, to możesz skonfigurować strategię handlu Grid z uwzględnieniem takiego przedziału cenowego. W przypadku spadku ceny do 35000$, system utworzy zlecenie kupna po cenie niższej niż aktualne notowania BTC - kiedy sytuacja zacznie wyglądać lepiej i notowania zaczną rosnąć, handel Grid umożliwi Ci utworzenie (w sposób zautomatyzowany) zlecenia sprzedaży po cenie wyższej niż cena rynkowa - zakładając, że właśnie w tę stronę zmierza rynek.

2. Handel Grid - idealna opcja dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów?

Handel Grid to funkcja wyjątkowo przydatna zaawansowanym traderom, którzy z jej pomocą mogą w pełni zautomatyzować proces handlu, oszczędzić sobie ciężkiej pracy i zmaksymalizować zysk w oparciu o najmniejsze wahania cenowe na rynku. Za pomocą Binance Futures Strategy Trading możesz wdrożyć swoją własną strategię tradingową - w ten sposób samodzielnie dostosujesz parametry sieci, dzięki czemu będziesz mógł czerpać duże zyski z predefiniowanego przedziału cenowego w przypadku wszystkich dostępnych kontraktów terminowych na instrumenty pochodne.

Jeżeli nie uważasz się za zaawansowanego tradera, giełda Binance przygotowała wszelkie niezbędne narzędzia, byś nie musiał się o nic martwić - masz do dyspozycji zalecane parametry, które umożliwią Ci rozpoczęcie zabawy z handlem Grid, minimalizując tym samym długość procesu uczenia się od podstaw. Należy do nich np. dolny i górny limit ceny, a także liczba sieci - wszystko to po to, byś mógł korzystać z funkcji automatycznych parametrów od zaraz! Dzięki Binance Grid stworzysz efektywną strategię handlu za pomocą kilku kliknięć - bez specjalistycznej wiedzy i długich godzin spędzonych na studiowaniu samouczków dla początkujących.

Handel Grid polecam osobom, którzy chcą handlować w sposób systematyczny, ciągły i zautomatyzowany - wszystkim tym, którzy nie chcą analizować trendów rynkowych i śledzić ich w sposób ręczny. Dzięki tej opcji możesz w pełni wykorzystać zmienność rynku i skupić się na zarabianiu pieniędzy - w końcu o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

3. Jak skonfigurować swoją strategię handlu Grid?

W pierwszej kolejności przechodzimy od zakładki [Handel strategiczny], a następnie klikamy [Futures Grid] w górnym menu na Binance Futures.

Co to jest handel Grid, jak działa i jakie korzyści oferuje?

W zakładce [Auto] na prawym pasku bocznym mamy możliwość ustalenia początkowego marginu. Po określeniu kwoty marginu, jaką chcielibyśmy przydzielić do ustalanej strategii handlu Grid, klikamy [Utwórz] i potwierdzamy proces. Bot będzie automatycznie tworzył zlecenia kupna i sprzedaży w obrębie wybranego przez nas zakresu cenowego.

Co to jest handel Grid, jak działa i jakie korzyści oferuje?

W pasku bocznym możemy także wybrać ustawienia [Ręczne]. W pierwszej kolejności masz możliwość wyboru pomiędzy Cross Margin i dźwignią 20x, a także miedzy trybem arytmetycznym i geometrycznym. W przypadku tego pierwszego każdy Grid ma równą różnicę cen, a w przypadku drugiego Grid równa się równemu współczynnikowi ich różnicy. Wybieramy zakres cen, a także ilość Gridów, czyli liczbę zleceń limit z przedziału od 2 do 149.

Pojawiają się także trzy opcje wyboru trybu: neutralny, long i short. Tego pierwszego używamy w przypadku rynków o ograniczonej zmienności - zlecenia kupna i sprzedaży tworzone są tutaj za pomocą gridu bez pozycji. Tryb [Long] sprawdza się w przypadku silnych trendów np. jeśli chodzi o zmienny rynek byka. [Short] znajduje zastosowanie głównie w przypadku niestabilnego rynku niedźwiedzia. W obu przypadkach otwieramy pozycje przy użyciu Gridu. Jeżeli nie jesteś pewien, w którym momencie znajduje się aktualnie rynek, to polecam skorzystania z trybu neturalnego.

Początkowy margin to nic innego jak początkowa wartość/dźwignia. Tę wartość możemy wprowadzić ręcznie lub dostosować ją za pomocą suwaka. [Wyzwalacz Grid] określa moment, w którym nasz Grid będzie aktywny. Jeżeli cena mark lub ostatnia cena osiągnie wartość z pola [Wyzwalacz Grid] to Grid się aktywuje. Dalej mamy możliwość ustalenia momentu, w którym Grid się zatrzyma - w tym przypadku możemy wybrać dolną lub górną cenę stop. W tym przypadku mamy możliwość anulowania zleceń lub zamknięcia wszystkich pozycji na stopie.

W centralnej części interfejsu mamy możliwość skorzystania z handlu Grid także dla rynku Spot:

Co to jest handel Grid, jak działa i jakie korzyści oferuje?

Podsumowanie

Handel Grid na Binance Futures to opcja automatyzująca proces handlu kontraktami futures idealna dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów, którzy chcą zarabiać duże pieniądze, jednocześnie minimalizując ilość pracy i czasu, jaki musieliby na to poświęcić korzystając z tradycyjnych - ręcznych - funkcji. Handel Grid na Binance Futures niesie ze sobą szereg możliwości, z których każdy handlowiec powinien być zadowolony - gorąco zachęcam do rejestracji i korzystania ze wszystkich dobrodziejstw handlu Grid właśnie na tej giełdzie. Poniżej znajdziecie link do rejestracji:

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Youtube Channel Image
KryptoLab Subskrybuj nasz kanał!
Subskrybuj