-->

Kryptowaluta Decentralized Social (DESO) - Co to jest? Opis i recenzja DESO

Kryptowaluta Decentralized Social (DESO) zgromadziła wokół siebie pokaźną społeczność, jednakże mimo to wciąż nie może przebić się w rankingu Coinmarketcap. Mało brakowało, a ten niedoceniony projekt umknąłby również i nam. DESO znajduje się aktualnie na 234 miejscu, jeśli chodzi o kapitalizację i wszystko wskazuje na to, że przyszłość dla niego obrazuje się całkiem obiecująco. Czym jednak tak naprawdę jest Decentralized Social (DESO)?

Kryptowaluta Decentralized Social (DESO) - Co to jest? Opis i recenzja DESO

Kryptowaluta Decentralized Social (DESO) - Co to jest? Opis i recenzja DESO
Decentralized Social (DESO) jest narzędziem umożliwiającym odkrywanie, integrowanie i współpracę przy zachowaniu prywatności, której w dzisiejszych czasach tak brakuje. Dzięki Decentralized Social (DESO) użytkownicy mają pełną kontrolę nad interakcjami społecznościowymi. DeSo to system, w którym to ludzie odpowiadają za siebie i swoje działania - nie pośrednicy. To oni decydują (użytkownicy), jakie treści chcą udostępnić i jakich zgód udzielić. Użytkownik ma zatem pełną władzę nad udostępnianiem i rozpowszechnianiem swoich treści.

Decentralized Social (DESO) jest siecią P2P, w obrębie której dane są dystrybuowane w szerokiej sieci równorzędnej - nie są zatem przechowywane w centralnej bazie danych. Co to oznacza? Że nie mamy tutaj scentralizowanego serwera, który można by zhakować. Takie rozwiązanie jest odporne również na ataki DDoS - właśnie ze względu na brak takiego serwera. Oprogramowanie DeSo wykorzystuje kombinację protokołów Trusted Timestamping i BitTorrent, co zapewnia skuteczną dystrybucję danych bez konieczności opierania się na stronie trzeciej.

Co jest celem Decentralized Social (DESO)? Docelowo Decentralized Social (DESO) ma stać się najchętniej wybieraną siecią społecznościową, dzięki której możliwe stanie się korzystanie ze zdecentralizowanych narzędzi przy zachowaniu intuicyjności, jakiej przeciętni użytkownicy tak bardzo potrzebują.

Decentralized Social (DESO) jest pierwszą siecią społecznościową opartą na technologii blockchain - taką z prawdziwego zdarzenia. Oparto ją o IPFS (Interplanetary File System), czyli rozproszony system plików starający się połączyć wszystkie komputery z dokładnie tym samym systemem. Połączenie IPFS sprawia, że Decentralized Social (DESO) jest odporne na większość popularnych ataków, bo dane nie są przechowywane w jednym miejscu - umożliwia to wszystkim użytkownikom sieci na bezpieczny dostęp i udział w zdecentralizowanych sieciach społecznościowych. Bez konieczności zaufania wobec stron trzecich.

Decentralized Social (DESO) to projekt bardzo niedoceniany, mimo że gromadzi wokół siebie coraz to większą społeczności. Tak naprawdę o DeSo mówi się niewiele - być może jest to zabieg celowy. Tak czy inaczej, zespół Decentralized Social (DESO) pracuje bardzo wydajnie i sam projekt rokuje bardzo dobrze. Od jakiegoś czasu tokeny DESO dostępne są także na większych giełdach np. na Coinbase. Czy Decentralized Social (DESO) odniesie sukces? Niewykluczone. Jako przeciwnik scentralizowanych sieci społecznościowych zarządzanych przez ogromne korporacje - jestem na tak i trzymam kciuki!

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Youtube Channel Image
KryptoLab Subskrybuj nasz kanał!
Subskrybuj