-->

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - część 2

Za nami TOP 5 Najlepszych kryptowalut na rok 2023. Post cieszył się sporym zainteresowaniem, ale spora część czytelników domagała się rozszerzenia listy o kolejne pięć pozycji. Nic dziwnego - perspektywicznych projektów w świecie krypto nie brakuje i tak naprawdę trudno jest wyodrębnić tylko pięć z nich - warto zatem zaktualizować nasz ranking tak, by lista była możliwie kompletna.

Przejdźmy od razu do rzeczy. TOP 5 projektów znajdziecie w artykule, który podlinkowaliśmy powyżej - drugą część listy zaczniemy od miejsca szóstego, czyli od Algorand (ALGO).

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - część 2

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - część 2

6. Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) to cyfrowa platforma walutowa oparta o technologię blockchain. Została ona zaprojektowana z myślą o szybkim przetwarzaniu wielu transakcji i obsłudze innych kryptowalut. Czyni to z Algorand (ALGO) bezpośredniego konkurenta dla Ethereum. Natywną walutą platformy jest ALGO, który umożliwia zabezpieczanie łańcucha bloków i uiszczania opłat manipulacyjnych za transakcje na sieci Algorand.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) jest łańcuchem typu open source i działa na czystym algorytmie proof-of-stake (PPoS). W telegraficznym skrócie - jest to wysoce wydajna i skalowalna platforma, która finalizuje transakcje w trybie niemalże natychmiastowym. Projekt rozwija się świetnie, zespół pracuje bardzo efektywnie, a sam Algorand (ALGO) zyskał sobie wielu zwolenników. To także jeden z projektów zgodnych z ISO 20022 - ten standard może okazać się jednym z nadchodzących trendów na rynku kryptowalut i właśnie z tego względu ALGO może zyskać sporą przewagę nad konkurencją.

Algorand (ALGO) kupisz tutaj

7. Solana (SOL)

Solana (SOL) to szybko rozwijający się blockchain, który nazywany jest "zabójcą Ethereum" czy "Ethereum na sterydach". SOL można kupić na większości dużych giełd, a sam projekt rozwiązuje główne problemy, z jakimi do niedawna borykała się sieć Ethereum. Solana (SOL) oferuje szybkie prędkości i niskie koszty transakcji, a innowacyjny algorytm gwarantuje stosunkową decentralizację i bezpieczeństwo obliczeniowe.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - Solana (SOL)

Solana (SOL) łączy protokoły proof-of-history z proof-of-stake, co umożliwia większą dynamikę przetwarzania wielu transakcji jednocześnie. Visa np. stawia na szybkość przetwarzania transakcji kosztem decentralizacji - Bitcoin pozostaje zdecentralizowany, ale jednocześnie przetwarza transakcję bardzo powoli. Solana (SOL) łączy zalety obu tych projektów, a więc szybkość i decentralizację - być może właśnie dlatego Solana (SOL) cieszy się tak dużą popularnością.

Dlaczego ten projekt znalazł się na naszej liście? Oprócz wyżej wymienionych zalet, Solana (SOL) to także jeden z najprężniej rozwijających się rynków NFT - głównie ze względu na ogromną wydajność i niskie opłaty. Choć uważamy, że zainteresowanie wokół projektu będzie rosło na przestrzeni nadchodzących lat, to sam blockchain zaliczył już kilka wpadek i awarii, co sprawia, że Solana (SOL) ląduje ostatecznie na miejscu 7.

Solana (SOL) kupisz tutaj

8. Quant (QNT)

Quant (QNT) automatyzuje funkcje zaufania między łańcuchami bloków za pomocą systemu Overledger. Jest to pierwszy system operacyjny przeznaczony dla blockchainów, który ma na celu łączenie łańcuchów bloków z tradycyjnymi sieciami np. usług finansowych, opieki zdrowotnej itd. w skali globalnej - bez negatywnego wpływu na ich interoperacyjność.

Overledger to rdzeń, wokół którego zbudowany ma zostać cały ekosystem - dzięki niemu możliwe stanie się budowanie zdecentralizowanych aplikacji wielułańcuchowych (MAPs) dla klientów. Blockchain zabezpieczają tokeny QNT, które służą jednocześnie uiszczaniu opłat za korzystanie z platformy czy licencje.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - Quant (QNT)

Quant (QNT) to zatem w pełni funkcjonująca platforma i blockchain przystosowany do współpracy z różnego rodzaju podmiotami zewnętrznymi - również niezwiązanymi z branżą kryptowalut. Projekt ma być docelowo zgodny z ISO 20022, co w nadchodzących latach może być nie bez znaczenia.

Quant (QNT) w aktualnej bessie radzi sobie nad wyraz dobrze, co pozwala nam optymistycznie nastawiać się na najbliższą hossę - być może jest to sygnał, że QNT będzie grać w nadchodzących miesiącach pierwsze skrzypce.

Quant (QNT) kupisz tutaj

9. Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) to jeden z tych projektów, które przed laty notowały niesamowite wzrosty i można by powiedzieć, że jest to jeden z prekursorów hype'u na DeFi, czyli niedawnego trendu na rynku krypto. Chainlink (LINK) stanowi zdecentralizowaną sieć, która ma wszystko, co potrzebne do implementacji technologii blockchain w świecie rzeczywistym.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - Chainlink (LINK)

Sieć Chainlink (LINK) ma na celu dostarczanie danych wejściowych na temat zewnętrznych źródeł danych. Zapewnia zdecentralizowaną i dobrze zabezpieczoną księgę dla transakcji cyfrowych.

Sam blockchain jest świetny w tym, co robi, natomiast nie jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przyjmowaniu danych wejściowych na temat wydarzeń spoza łańcuchów bloków. Jak wiadomo, poza łańcuchem również istnieje wiele czynników wpływających na rynku, waluty fiducjarne, karty kredytowe, pogodę czy wyniki sportowe. Mimo wszystko notowania Chainlink (LINK) są obecnie mocno zaniżone, a niedawna współpraca ze SWIFT może przyczynić się do kolejnego szalonego rajdu Chainlink (LINK).

Umożliwi ona SWIFT dokonywanie transferów cross-blockchain przy użyciu Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP), co pozwoli instytucjom zewnętrznym w pełni doświadczać korzyści płynących z technologii blockcchain. Czy Chainlink (LINK) okaże się czarnym koniem kolejnej hossy i najlepszą kryptowalutą do kupienia na rok 2023? Czas pokaże.

Chainlink (LINK) kupisz tutaj

10. Hedera Hashgraph (HBAR)

Hedera Hashgraph (HBAR), czyli sieć i jednocześnie platforma, na której każdy może dokonywać transakcji czy budować nowe aplikacje - przy nadzorze grupy firm.

Hedera Hashgraph (HBAR) korzysta z kompromisów projektowych, co odróżnia platformę od całej reszty. Sieć obsługuje wysokie prędkości transakcji dla kryptowaluty HBAR, ale tylko zatwierdzone węzły mogą w tym przypadku uczestniczyć w określaniu historii transakcji. Ograniczona liczba węzłów zaangażowanych w kluczowe funkcje (np. znaczniki czasu czy porządkowanie transakcji) pozwala Hedera Hashgraph (HBAR) szybsze osiągnięcie wyniku i jednoczesne zmniejszenie prawdopodobieństwa późniejszych zmian stanu transakcji.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - Hedera Hashgraph (HBAR)

W tym celu Hedera dokonuje znaczących kompromisów projektowych, odróżniając ją od innych platform. Sieć obsługuje wysokie prędkości transakcji dla swojej kryptowaluty HBAR, ale jedynie zatwierdzone węzły mogą uczestniczyć w określaniu historii transakcji.

Dzięki temu możliwe jest zapewnienie zewnętrznym firmom gwarancji przy podejmowaniu decyzji w oparciu o dane z Hedera Hashgraph. Mimo tego, że o Hedera Hashgraph (HBAR) mówi się mniej niż o większości projektów z tej listy, to pomysł przyciągnął już wiele ogromnych firm np. LG, IBM czy Boeing - działają one aktywnie jako węzły w sieci Hedera Hashgraph.

O unikalności Hedera Hashgraph (HBAR) stanowi struktura danych służąca do grupowania transakcji tzw. hashgraph, która docelowo ma przetwarzać więcej transakcji i po mniejszych kosztach niż konkurencyjne blockchainy. Hashgraph to także opatentowany algorytm, w którym wszystkie węzły nieustannie komunikują się ze sobą. Hedera Hashgraph (HBAR) także wprowadza ISO 20022, co czyni ją jednym z zaledwie kilku projektów zgodnym z tymże standardem.


Podsumowanie

Jeśli sprawdzaliście naszą listę TOP 5 najlepszych kryptowalut na rok 2023 i spodziewaliście się na niej Solany (SOL) czy Algorand (ALGO), to mogliście czuć się odrobinę zawiedzeni. Prawda jest taka, że perspektywicznych projektów na rynku kryptowalut nie brakuje i ciężko jest zawęzić taką listę do zaledwie pięciu miejsc. Z tego względu postanowiliśmy pokusić się o jej rozszerzenie. Powyższe propozycje wcale nie ustępują numerom 1-5 w naszym rankingu. Zwyczajnie zabrakło dla nich miejsca w poprzednim artykule.

Oczywiście ten ranking nie stanowi porady inwestycyjnej i w żadnym razie nie zachęcamy do inwestycji, w którąś z wymienionych kryptowalut. Ten wpis ma być dla Was przede wszystkim drogowskazem - zachęcamy do zapoznania się z jego treścią i poczytania o powyższych projektach, bowiem być może to dzięki naszemu artykułowi zainteresujecie się którymś z nich na dłużej.


W jakie kryptowaluty warto zainwestować w 2023? Najlepsze będą te altcoiny, które sami znacie najlepiej. Jeżeli macie za sobą odpowiedni research i wierzycie w potencjał projektu, to z pewnością warto wtedy rozważyć inwestycję - jeżeli nie jesteście przekonani, co do misji zespołu, to taka inwestycja nie ma żadnego sensu. Tego typu rankingi warto wykorzystywać jako pewnego rodzaju drogowskaz - dzięki nim możecie przyjrzeć się kryptowalutom na własną rękę i - być może - znaleźć taką, którą warto by kupić.

To może Cię zainteresować:

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Youtube Channel Image
KryptoLab Subskrybuj nasz kanał!
Subskrybuj