TOP 5 Najlepsze kryptowaluty do kupienia na rok 2023 - część 2
6. Algorand (ALGO)
7. Solana (SOL)
Dlaczego ten projekt znalazł się na naszej liście? Oprócz wyżej wymienionych zalet, Solana (SOL) to także jeden z najprężniej rozwijających się rynków NFT - głównie ze względu na ogromną wydajność i niskie opłaty. Choć uważamy, że zainteresowanie wokół projektu będzie rosło na przestrzeni nadchodzących lat, to sam blockchain zaliczył już kilka wpadek i awarii, co sprawia, że Solana (SOL) ląduje ostatecznie na miejscu 7.
8. Quant (QNT)
9. Chainlink (LINK)
10. Hedera Hashgraph (HBAR)
Hedera Hashgraph (HBAR) korzysta z kompromisów projektowych, co odróżnia platformę od całej reszty. Sieć obsługuje wysokie prędkości transakcji dla kryptowaluty HBAR, ale tylko zatwierdzone węzły mogą w tym przypadku uczestniczyć w określaniu historii transakcji. Ograniczona liczba węzłów zaangażowanych w kluczowe funkcje (np. znaczniki czasu czy porządkowanie transakcji) pozwala Hedera Hashgraph (HBAR) szybsze osiągnięcie wyniku i jednoczesne zmniejszenie prawdopodobieństwa późniejszych zmian stanu transakcji.
W tym celu Hedera dokonuje znaczących kompromisów projektowych, odróżniając ją od innych platform. Sieć obsługuje wysokie prędkości transakcji dla swojej kryptowaluty HBAR, ale jedynie zatwierdzone węzły mogą uczestniczyć w określaniu historii transakcji.
Dzięki temu możliwe jest zapewnienie zewnętrznym firmom gwarancji przy podejmowaniu decyzji w oparciu o dane z Hedera Hashgraph. Mimo tego, że o Hedera Hashgraph (HBAR) mówi się mniej niż o większości projektów z tej listy, to pomysł przyciągnął już wiele ogromnych firm np. LG, IBM czy Boeing - działają one aktywnie jako węzły w sieci Hedera Hashgraph.
O unikalności Hedera Hashgraph (HBAR) stanowi struktura danych służąca do grupowania transakcji tzw. hashgraph, która docelowo ma przetwarzać więcej transakcji i po mniejszych kosztach niż konkurencyjne blockchainy. Hashgraph to także opatentowany algorytm, w którym wszystkie węzły nieustannie komunikują się ze sobą. Hedera Hashgraph (HBAR) także wprowadza ISO 20022, co czyni ją jednym z zaledwie kilku projektów zgodnym z tymże standardem.
0 Komentarze