-->

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Jakie altcoiny warto kupić w 2023 roku?

Dzisiaj powiemy sobie o moim TOP 5 kryptowalut do kupienia na koniec 2022 roku w celu jak najlepszego przygotowania się do kolejnej hossy w roku 2023. Na wstępie zaznaczę, iż nie jestem doradcą finansowym, to nie jest porada finansowa, a jedynie subiektywna opinia, więc nie powinniście traktować jej jako wyznacznik.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Jakie altcoiny warto kupić w 2023 roku?

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Jakie altcoiny warto kupić w 2023 roku?

Zanim przejdziemy do rzeczy, powinniście wiedzieć nieco więcej na temat kryteriów, jakimi się kierowałem - brałem pod uwagę zarówno potencjał wzrostowy, aktualną kapitalizację, zainteresowanie, roadmapy na najbliższe miesiące, a także usprawnienia, które zostały już wdrożone. Na moje zestawienie złożyło się mnóstwo czynników - również, jeśli chodzi o kolejność tych altcoinów na liście. Część z Was będzie miała z pewnością odmienne zdania w tej kwestii, jednakże oceniłem potencjał każdego z tych projektów tak, a nie inaczej - brałem pod uwagę także ryzykowność inwestycji. Jeżeli dobrnęliście do tego momentu, to przejdźmy teraz do listy TOP 5 kryptowalut (altcoinów) z potencjałem na rok 2023!

1. Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) to piąta pod względem kapitalizacji (nie licząc stablecoinów, to trzecia) kryptowaluta na świecie. Sukces tego altcoina leży bezpośrednio w działaniach Binance - giełda ciągle rozwija ekosystem i poszerza go o nowe DApps. Bardzo popularny stał się ostatnio np. rynek NFT oparty o łańcuch BSC, natomiast blockchain jest wydajny, tani, a gwarantem jego dalszych sukcesów są renoma i zasięgi największej giełdy krypto na świecie.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Binance Coin (BNB)

To oczywiście nie wszystko. Choć Binance Coin (BNB) notuje ogromne wzrosty przy każdej hossie, to sam projekt (jak i giełda) zdobywa przewagę nad konkurencją w okresie bessy. Kiedy inne projekty oszczędzają, by przetrwać ten trudny okres, Binance inwestuje w kolejne zasoby czy skupuje obiecujące altcoiny po promocyjnych cenach. Dzięki temu giełda w każdej kolejnej hossie dysponuje kapitałem umacniającym także notowania BNB.

Warto wspomnieć, że Binance Coin (BNB) jest tokenem deflacyjnym - to również pośrednio czyni z BNB perspektywicznego altcoina, który mimo wysokiej pozycji w rankingu, wciąż ma szansę na solidne wzrosty. Sieć BSC to SuperApp, DeFi, potężny rynek NFT i Metaverse. Co może pójść nie tak? Cóż, kilka lat temu giełda została zhakowana - w dłuższej perspektywnie odbiło się to na niej pozytywnie, ponieważ wszystkie utracone przez użytkowników (inwestorów) środki zostały niemal natychmiastowo zwrócone. Bezapelacyjnie miało to wpływ na dzisiejsze zaufanie wobec Binance - jeżeli giełda nie zawija się w takim momencie z rynku, a do tego posiada wystarczające zasoby finansowe, by zrekompensować straty, to warto jej zaufać - tak można by to tłumaczyć. Binance przeszła już taki test.

Binance Coin (BNB) kupisz tutaj

Dlaczego Binance Coin (BNB) to numer jeden na liście? Z dwóch powodów! Binance w czasie bessy działa opozycyjnie w stosunku do innych giełd - CZ to bystry gość, który nawet w stosunkowo trudnych czasach czyni odpowiednie inwestycje, dzięki którym Binance pozostaje najlepiej przygotowaną na kolejne hossy giełdą. Środki z tych inwestycji pozwalają CZ działać, zanim inne projekty odkują się na tyle, by obudzić się z "zimowego letargu". Z początkiem hossy robi to ogromną różnicę. Kiedy Coinbase redukowała etaty, Binance zatrudniła kolejnych pracowników, a przecież rynek palił się na czerwono! To właśnie to wybieganie działaniami do przodu czyni z Binance Coin (BNB) nie tylko perspektywiczną, ale i względnie bezpieczną inwestycję. Pozostałe altcoiny na naszej liście wiążą się z większym ryzykiem, a więc to Binance Coin (BNB) zakłada koszulkę lidera.

2. Cosmos (ATOM)

Projekt, którego twórcami są Jae Kwon i Ethan Buchman. Wykorzystuje on protokół konsensusu Tendermint, a celem Cosmos (ATOM) jest koordynacja pomiędzy różnymi łańcuchami bloków w obrębie zdecentralizowanych finansów. To właśnie ta współpraca miedzyłańcuchowa czyni z Cosmos (ATOM) jednym z najbardziej obiecujących altcoinów do hodlowania w nadchodzących latach. Wiele projektów uważa sieć Cosmos za najlepszy z możliwych wyborów - jest tania, wydajna, szybka, skalowalna, a do tego umożliwia współpracę pomiędzy projektami na poziomie, o jakim nie ma mowy w przypadku żadnego innego blockchaina. Dodatkowo Cosmos (ATOM) jest aktualnie bardzo daleko od swojego ATH, który wynosi prawie 40$ za token.
TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Cosmos (ATOM)

To nie wszystko - choć Cosmos (ATOM) rozwijał się w ostatnim roku nad podziw dynamicznie, to jakby przespał tę ostatnią hossę. Dużo lepiej radzi sobie w bessie - jest jednym z tych altcoinów, które w ostatnich tygodniach jedynie zyskują na wartości. Czy to nie wystarczający sygnał? Grube ryby najprawdopodobniej właśnie napychają sobie kieszenie Atomem. Jedno jest pewne - coś się święci!

Cosmos umożliwia interakcję z łańcuchami bloków poza standardowym połączeniem sieciowym. Dzięki elementom dopasowującym, możliwa jest implementacja własnych ustawień - w czym pomaga mechanizm konsensusu. Blockchainy w Tendermint są wyjątkowo bezpieczne i nieprawdopodobnie skalowalne. TPS przekracza 10000 na sekundę przy uszkodzeniu 33% węzłów! Z blockchainem Cosmos może łączyć się każda sieć bazująca na algorytmach PoS i PoW.
Natywnym tokenem Cosmos jest ATOM. Posiadanie tokena weryfikuje transakcje, a także przyznaje prawda głosu. Jest to PoS, więc nagrody otrzymujemy za delegowanie tokenów do validatorów, a nie za mining, natomiast sam zespół tworzący Cosmos jest naprawdę potężny. Nie sposób zliczyć ulepszeń i usprawnień sieci Cosmos na przestrzeni ostatnich lat. Pod względem technologicznym Cosmos (ATOM) dalece wyprzedza konkurencje, natomiast jest to jeden z tych projektów, które potężnych wzrostów jeszcze nie zaliczyły - może tym razem? Ekosystem Cosmos to jeden z największych i najszybciej rozwijających się ekosystemów w krypto, a posiadanie tokenów ATOM upoważnia także do odbioru airdropów, których wartość niejednokrotnie przekracza setki, a nawet tysiące dolarów.

Dlaczego miejsce drugie? Cosmos (ATOM) to kryptowaluta, którą wzrosty skutecznie omijały, a notowania w bessie sugerują, że tym razem może być zupełnie inaczej. Do tego mówimy tutaj o szybkim, tanim i skalowalnym blockchainie z mnóstwem zaawansowanych usprawnień i jednym z najprężniej rozwijających się ekosystemów w sferze krypto. Projekt jest naprawdę świetny, a potencjał do wzrostu ogromny - do tego wielkimi krokami nadchodzi ATOM 2.0. Zasłużony numerek 2.

3. Polygon (MATIC)

Polygon wspomaga Ethereum jako łańcuch boczny łączący sieć ETH. Skaluje warstwy 2, czyli łączy projekty oparte na blockchain (które nie są interoperacyjne) z siecią ETH. Matic korzysta z algorytmu Proof-of-Stake i łączności Commit Chain, by pomagać w skalowaniu sieci Ethereum.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Polygon (MATIC)

Przejdźmy jednak do teraźniejszości. Ethereum przeszło na PoS - co w takim razie z Polygon (MATIC)? Zacznę od tego, że sama sieć Polygon zdążyła się już rozwinąć na tyle, byśmy nie musieli się obawiać o jej dalsze losy. Ekosystem rozwija się bardzo prężnie, transakcje są szybkie, a blockchain skalowalny. Polygon to także dziesiątki tysięcy zdecentralizowanych aplikacji - i kolejne dziesiątki tysięcy w drodze. Sam projekt jest bardzo daleko od swojego ATH, więc niewątpliwie jest tutaj miejsce na rozwój. Polygon (MATIC) bez wątpienia pójdzie w stronę Polkadot (DOT) czy Cosmos (ATOM).
Najbliższe miesiące dla Polygon (MATIC) to przede wszystkim prace nad rozwojem multichaina i znaczącym poszerzeniem całego ekosystemu. Dlaczego uważam Polygon (MATIC) za projekt godny miejsca trzeciego na mojej liście? Ze względu na odległość od ATH, dotychczasowy rozwój i częściowe odcięcie się od Ethereum, co z pewnością będzie miało przełożenie na intensywność prac nad samym ekosystemem Polygon w nadchodzących latach. Sądzimy, że Polygon (MATIC) czekają w 2023 solidne wzrosty - jest to projekt, który ma wszystkie zasoby konieczne do tego, by konkurować z Ethereum, jeśli chodzi o long-term.

4. Cardano (ADA)

Cardano (ADA) to jeden z tych najbardziej dotkniętych wahaniami projektów - a przynajmniej w trakcie ostatniej hossie. Solidne wzrosty w czerwcu i długo, długo nic. Twórcy Cardano (ADA) pracują jednak nad potężnymi usprawnieniami, które z pewnością przyciągną nowych inwestorów i umożliwią projektowi realne konkurowanie z Ethereum w nadchodzących latach.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Cardano (ADA)

Projekt ewidentnie buduje zasięgi - 22 września doczekaliśmy się aktualizacji Vasil, która zwiększa przepustowość i skalowalność sieci, a także Plutus V2, który znacząco redukuje opłaty w jej obrębie. Zostały rozwiązane zatem wszystkie najbardziej palące problemy i przeszkody na drodze Cardano (ADA) do wzrostów w nadchodzących miesiącach. Nie jest to pick numer 1, aczkolwiek Cardano (ADA) z pewnością pozostaje inwestycją godną rozważenia. Realnie możemy oczekiwać wzrostów nawet do 2$ za token w najbliższej hossie.

Cardano (ADA) kupisz tutaj


5. Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL) to najmniejszy i najbardziej ryzykowny projekt na naszej liście - nie znaczy to jednak, że najgorszy. FIL zajmuje aktualnie 36 pozycję w rankingu Coinmarketcap i ma wszystko, co potrzebne, by wspiąć się w górę.

TOP 5 Najlepsze kryptowaluty na rok 2023 - Filecoin (FIL)

Mowa o zdecentralizowanej platformie służącej do przechowywania informacji. W XXI wieku informacje są cenniejsze niż pieniądze, zatem projekt numer 1 w tej niszy powinien już dawno przykuć Waszą uwagę. Inwestycja w niego wydaje się obiecująca i potencjalnie opłacalna. FIL ma wiele perspektyw, jeśli chodzi o rozwój np. masowa akceptacja krypto i usług w chmurze w celu przechowywania wrażliwych informacji, może być narzędziem umożliwiającym budowanie dodatkowego dochodu i tak dalej, i tak dalej. Filecoin (FIL) nawiązuje partnerstwa z wieloma dużymi firmami i jest jednym z największych konkurentów dla Google Disk czy iCloud. Póki co jest to wciąż dość ryzykowna inwestycja, ponieważ użytkownicy nadal preferują przechowywanie informacji w chmurze przez dostawców systemów operacyjnych - być może zmieni się to w nadchodzących latach, jeśli zaczniemy cenić swoją prywatność nieco bardziej.

Filecoin (FIL) kupisz tutaj

Pamiętajmy, że wartość zdecentralizowanych zasobów najprawdopodobniej będzie w przyszłości jedynie rosnąć - użytkownicy muszą najpierw zrozumieć, jak duże ma to znaczenie. Prawda jest jednak taka, że z roku na rok ich świadomość jest coraz większa, dlatego sądzę, że notowania Filecoin (FIL) zaczną piąć się w górę już w 2023 roku - być może nie będą to spektakularne wzrosty, ale z całą pewnością liczę na stabilny i zrównoważony rozwój tego projektu.

Podsumowanie

Powyższa lista TOP 5 najlepszych kryptowalut, które warto kupić (w które warto zainwestować) w roku 2023 została przygotowana w oparciu o moją subiektywną opinię - nie musicie się zgadać z moimi typami ani tym bardziej nie powinniście podejmować decyzji inwestycyjnych w oparciu o ten artykuł. Są to tylko i wyłącznie spekulacje i subiektywne przewidywania. Ostatniego rajdu Chainlink (LINK) także nie przewidziałem, więc być może i tym razem nie trafię, choć starałem się przedstawić swoje argumenty jak najbardziej rzeczowo, wziąć pod uwagę różne czynniki i wybrać projekty, które w nadchodzącej hossie mogą poradzić sobie całkiem dobrze. 

Nie jestem doradcą finansowym, a powyższy wpis nie stanowi porady inwestycyjnej, natomiast jeżeli trafiłeś tutaj szukając TOP 5 najlepszych kryptowalut (altcoinów) do kupienia w 2023 roku, to z pewnością powinieneś poczytać o tych kryptowalutach, poszerzyć swoją wiedzę na ich temat i dopiero wtedy podjąć ewentualną decyzję - są to niewątpliwie altcoiny, którym warto poświęcić kilka minut i które warto poznać nieco lepiej.To może Cię zainteresować:

Prześlij komentarz

0 Komentarze