-->

Sztuczna inteligencja AI - najlepsze kryptowaluty - TOP 8 (2023)

Witam na blogu KryptoLab! Dzisiaj o 8 najlepszych projektach krypto związanych ze sztuczną inteligencją, a więc wszystko to, o czym teraz najgłośniej (dużo mówi się np. o Chat GPT). Jest to bez wątpienia przyszłościowa nisza z dużym potencjałem, dlatego warto mieć na uwadze kryptowaluty z kategorii sztuczna inteligencja (AI) tak, by nie przegapić okazji na ich dogłębną analizę przed nieuchronnie zbliżającą się hossą na rynku krypto. Prezentujemy listę TOP 8 kryptowalut z kategorii sztuczna inteligencja (AI) - zarówno w formie tekstowej, jak i wideo.

Sztuczna inteligencja AI - najlepsze kryptowaluty - TOP 8 (2023)

Sztuczna inteligencja AI - najlepsze kryptowaluty - TOP 8 (2023)


Sztuczna Inteligencja (A.I) - Lista Najlepszych Kryptowalut


8. DepBrain Chain (DBC)

Jest to zdecentralizowana platforma, która zapewnia usługi, a także rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i korzysta z swojego własnego tokena DBC. Platforma wykorzystuje technologię blockchain do bezpiecznego i efektywnego zarządzania dystrybucją i wykorzystaniem zasobów, co pozwala na szybsze i bardziej dostępne rozwiązania AI. Celem DeepBrain Chain jest stworzenie zdecentralizowanego i bezpiecznego ekosystemu dla usług i rozwiązań AI, umożliwiając rozwój nowych i innowacyjnych aplikacji, które mogą poprawiać/usprawniać różne branże i dziedziny.

7. GNY (GNY)

Jest to zdecentralizowana platforma, która zapewnia usługi i rozwiązania oparte na uczeniu maszynowym dla różnych branż i aplikacji. Korzysta ze swojego własnego tokenu, GNY, do transakcji i motywacji w ramach sieci. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy i techniki uczenia maszynowego do świadczenia usług takich jak analiza prognostyczna, przetwarzanie języka naturalnego i rozpoznawanie obrazów. Celem GNY jest stworzenie zdecentralizowanego i bezpiecznego ekosystemu dla usług i rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym, umożliwiając tworzenie nowych i innowacyjnych aplikacji, które mogą rozwiązywać skomplikowane problemy i rozwijać różne dziedziny gospodarki.

6. The Graph (GRT)

Jest to zdecentralizowana platforma, która zapewnia warstwę indeksowania i wyszukiwania dla aplikacji zdecentralizowanych (dApps) zbudowanych na technologii blockchain. Korzysta ze swojego własnego tokenu, GRT, do transakcji i motywacji w ramach sieci. Platforma umożliwia programistom łatwy dostęp i pobieranie danych z różnych dAppsów i sieci blockchain, umożliwiając tworzenie bardziej zaawansowanych i przyjaznych dla użytkownika aplikacji. Celem The Graph jest stworzenie skalowalnej i efektywnej infrastruktury do wyszukiwania i pobierania danych z sieci zdecentralizowanych, co ułatwia programistom budowanie i utrzymywanie dAppsów.

5. Cortex (CTXC)

Platforma, która zapewnia infrastrukturę opartą na blockchainie do uruchamiania i wykonywania modeli AI. Korzysta ze swojego własnego tokena, CTXC, do transakcji i motywacji w ramach sieci. Platforma umożliwia programistom łatwe publikowanie, udostępnianie i sprzedawanie swoich modeli AI, jednocześnie zapewniając bezpieczne i przejrzyste środowisko do wymiany informacji i usług. Celem Cortex jest stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu dla rozwoju i wdrożenia AI, uczynienie sztucznej inteligencji bardziej dostępną i umożliwienie tworzenia nowych i innowacyjnych aplikacji.

4. Numeraire (NMR)

Numer cztery - Numeraire. Jest to zdecentralizowana platforma, która zapewnia sposób na rozwiązywanie skomplikowanych problemów przy użyciu uczenia maszynowego przez naukowców danych i korzysta ze swojego własnego tokena, NMR. Platforma umożliwia naukowcom danych współpracę w rozwiązywaniu problemów, korzystając z narzędzi sztucznej inteligencji i otrzymując tokeny NMR w zamian. Celem Numeraire jest stworzenie sieci tzw. naukowców, którzy będą wykorzystywać swoją wiedzę do rozwiązywania problemów związanych z rzeczywistością i napędzania innowacji w dziedzinie AI. Projekt ma zatem na celu stworzenie samodzielnego systemu do postępu w badaniach i rozwoju sztucznej inteligencji.

3. Fetch.AI 

Zdecentralizowana platforma, której celem jest stworzenie cyfrowej gospodarki napędzanej przez AI i technologię blockchain. Korzysta ze swojego własnego tokena, FET, do transakcji i motywacji w ramach sieci. Platforma zapewnia bezpieczną i przejrzystą infrastrukturę do wymiany wartości i informacji między inteligentnymi kontraktami, urządzeniami czy oprogramowaniem. Celem Fetch.AI jest stworzenie zdecentralizowanej i samoorganizującej się sieci, która umożliwi bezproblemową wymianę danych i usług, co ostatecznie prowadzi do bardziej efektywnego i skutecznego podejmowania decyzji.

2. Ocean Protocol (OCEAN)

Zdecentralizowana platforma wymiany danych, która umożliwia jednostkom i organizacjom bezpieczne i prywatne wymiany danych i usług AI. Jest zbudowana na blockchainie Ethereum i korzysta ze swojego własnego tokena, OCEAN, do transakcji i motywacji w ramach sieci. Celem Ocean Protocol jest stworzenie uczciwej i przejrzystej gospodarki danych, w której jednostki i organizacje mają kontrolę nad swoimi danymi i mogą je udostępniać według swoich warunków. Dostarczając bezpieczne i przejrzyste dane, Ocean Protocol ma na celu wykorzystanie tych danych i stworzenie nowych możliwości rozwoju w branży AI. 

1. SingularityNET

To zdecentralizowana platforma, która umożliwia twórcom budowanie, dzielenie się i monetyzację usług AI na blockchainie. Jest ona zbudowana na sieci Ethereum i korzysta ze swojego własnego tokenu, AGIX. Celem SingularityNET jest udemokratyzowanie sztucznej inteligencji, pozwalając każdemu na tworzenie i korzystanie z usług AI, niezależnie od jego specjalistycznej wiedzy i zasobów. O tym tokenie robiłem już nieco dłuższą relację na moim kanale YouTube, także zachęcam do obejrzenia, jeśli SingularityNET Was zainteresował.

Podsumowanie

Sztuczna inteligencja stała się bardzo popularnym tematem za sprawą niezaprzeczalnego sukcesu ChatGPT w ostatnich miesiącach - to zainteresowanie przeniosło się także na krypto i projekty związane z AI. Istnieje szansa, że sztuczna inteligencja w kryptowalutach dopiero nabierze rozpędu, a ja osobiście głęboko wierzę, że może stać się jednym z wiodących trendów na rynku - już w najbliższych latach. Tak czy inaczej, miejcie na uwadze te kryptowaluty, bo to jedne z najciekawszych inicjatyw opartych na blockchainie z kategorii AI.

Przeczytaj też:
Sztuczna Inteligencja - TOP 10 najlepszych tanich kryptowalut (2023)

Prześlij komentarz

0 Komentarze