Biografia

Ebro, właściwie Jakub Żurawicz (ur. 7 lipca 1993 w Kutnie) – raper.

W wieku dziewięciu lat napisał swój pierwszy tekst. Zachwycony amatorską twórczością starszych kolegów, w roku 2008 po raz pierwszy próbuje swoich sił za mikrofonem.

Jakiś czas później powstaje "Syndrom"(Ebro/Nowik) - zespół uchodził za jedną z najbardziej klimatycznych inicjatyw rapowych tamtych czasów. Niestety, wkrótce drogi obojga artystów się rozchodzą, a samo istnienie i przyszłość "Syndromu" stają pod znakiem zapytania.

Solowa "kariera" przynosi coraz to większe sukcesy. Postają hity, takie jak "Najbardziej" i "Ballada o niespełnionej miłości". Kontrakt płytowy wydaje się być kwestią czasu - raper przechodzi załamanie nerwowe i rezygnuje z muzyki w najgorszym z możliwych momentów.

Powrót. Artysta nawiązuje współpracę z Unhuman Familią, a także udziela się gościnnie na płytach Stocha i Emena. Współpraca nie idzie jednak najlepiej - raper zarzuca wytwórni skupianie się na promocji odgórnie określonych artystów. Postanawia odejść.

W roku 2013 raper staje się twarzą marki Erde Wear, pojawiają się kolejne utwory ("Usłysz mnie" i "Ballada o niespełnionej miłości 2").

Lata 2014/2015 to przede wszystkim konkursy rapowe - raper zajmuje finałowe miejsca w konkursach organizowanych przez Brudne Południe, Lucky Dice, Vibe2Nes, a także w konkursie "Proformy".

Rok 2015 jest kolejnym przełomem w "karierze" rapera - nawiązuje on współpracę z Michałem Kwiatkiem, a także staje się częścią poznańskiego "Smoła Studio". Jakiś czas później powstaje pierwszy teledysk rapera - "We dwójkę".

Rok 2016 to powrót do samodzielnej pracy.

Subskrybuj mój kanał YouTube: